AirPods Pro 2 – zkušenosti po roce používání

ByLudvík Eckerman

10 února, 2025
AirPods Pro 2Zdroj: Ludvík Eckerman
  • AirPods Pro 2 s USB-C máme v redakci už přes rok
  • Zhodnotili jsme, co nám na nich vadí nejvíc a co je naopak jejich největší výhoda

S už více jak ročním odstupem od pořízení můžeme doufám objektivně zhodnotit sluchátka od Applu, která v poslední iteraci přinesla vlastně jenom USB-C. A můžeme i porovnávat s konkurenčními produkty, protože přes naše uši prochází ledacos.

AirPods Pro 2 není zvukově nic extra

O AirPods Pro 2 se toho hodně namluvilo stran kvality zvuku. Ano, podáním jsou to pro většinu populace naprosto dostačující sluchátka. Nicméně se nejedná o produkt pro audiofily, to ani náhodou, jakkoliv to může z některých rozjuchaných recenzí mezi řádky skoro prosvítat. I ve srovnání s dnes už skutečně obstarožními Sony WF-1000XM3 musí Apple sklonit hlavu. AirPods Pro 2 nemají tak čisté výšky a mají i o malinko horší středy.

Výdrž je pořád perfektní

Sem tam se lze setkat třeba na sociálních sítích nebo na fórech s příspěvky týkajícími se výdrže na jedno nabití. Ta má po čase začít klesat rapidně směrem dolů, navíc typicky u jednoho sluchátka rychleji, u druhého pozvolna. V našem případě se to neděje, výdrž stále není taková, abychom dokázali AirPods Pro 2 vybít za den používání. Zcela upřímně je úbytek kapacity pod naši rozlišovací schopnost, a to jsou sluchátka v provozu denně.

Dokonalá propustnost

Jestli jsou v něčem AirPods Pro 2 nejlepší, je to za nás režim propustnosti. To znamená stav, kdy máte sluchátka v uších a potřebujete slyšet své okolí. Žádný jiný produkt nám zvuky kolem nezprostředkoval tak nenuceně. Můžete přitom pracovat nebo třeba poslouchat přednášku, sluchátka zvuk zachytí a pošlou ho dál, akorát do toho „přibarví“ hudbu.

Handsfree nahradí dokonale

Zásadní výhodu mají sluchátka od Applu v tom, že nahradí handsfree, a to opravdu velmi dobře. Hlas zachycují mikrofony a filtrují různé AI algoritmy, nicméně k protistraně se až na výjimečné situace dostane ve velmi přirozené podobě. S čím si neporadí, je prostředí s větším počtem lidí, kteří jsou blízko vás. Sluchátka potom úplně neví, jaký hlas upřednostnit. V takové situaci je lepší vzít do ruky telefon, jehož mikrofon má člověk až skoro u úst.

Silikon žloutne

U sluchátek z Cupertina pozorujeme, že všem začne po asi půl roce žloutnout silikon. Možná by to někdo přisuzoval horší hygieně, ale ne, vyčistit to nejde, zkoušeli jsme to. Je to prostě vlastnost. Silikon jinak funguje dobře, je měkký a poddajný, jenom ta barva se změní. Sluchátka však zůstávají stále krásně bílá.

Zdroj: cnet.com, techwithdom.com, autorský text
Obrázky: Ludvík Eckerman

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *