Google Pixel 9 a co se nepovedlo: nabíjení

Google Pixel 9Google Pixel 9
  • Pixel 9 od Googlu je velmi povedený počin
  • Jedná se o základní vlajku nové generace
  • Ne vše se u ní ale povedlo na výbornou

Google představil novou modelovou řadu svých referenčních telefonů, tedy Pixely 9, výrazně dřív než v minulosti. Celkově jsme se dočkali, jako již tradičně, výborných přístrojů s povedeným designem, precizní, dotaženou konstrukcí a výtečně vyladěným fotoaparátem. U základního Pixelu 9 se ale ne všechno povedlo a jedním z těchto prvků je nabíjení.

Co mají společného Google, Apple a Samsung?

Ne, tohle není začátek vtipu, i když vlastně možná trochu ano. Výše zmíněné tři firmy mají společnou jednu věc, a sice tu, že z nějakého důvodu ignorují technologii rychlého nabíjení. Respektive, neignorují ji, ale do svých telefonů osazují rychlé nabíjení s výkonem, kterou konkurence nabízí pomalu ve svých nejlevnějších mobilech. Aktuální Pixel 9 nabízí nabíjení s výkonem 27 W, což je opravdu silný podprůměr.

Papírově to na první pohled nevypadá až tak špatně, vždyť dle oficiálních čísel Googlu se lze dostat na 50 % kapacity po zhruba 30 minutách na nabíječce. Toho se mi při testování opravdu povedlo dosáhnout, na hodnotu jsem se dostal nabíječkou od Samsungu, se kterou si telefon poměrně dobře rozumí, dostal za nějakých 32 minut. Problémy ale nastávají poté.

Google Pixel 9
Google Pixel 9

Nabíjení dochází rychle dech

Zatímco nabití na 50 % za nějakých 30 minut je ještě slušné, rychlosti nabíjení dochází, vlivem jeho nízkého výkonu, velmi rychle dech a nad touto hranicí přibývají procenta jen velmi, velmi pozvolna. S nabíječkou, se kterou si Pixel 9 dobře rozumí, takže ideálně s originálním adaptérem od Googlu nebo nějakou nabíječkou od Samsungu, počítejte s časem na plné nabití okolo 90 minut.

To je v roce 2024 opravdu nedostatečné, a pokud jste příznivci rychlého nebo alespoň svižného nabíjení, Pixel 9 pro vás to pravé ořechové nebude. Jeho jediným štěstím je to, že přímá konkurence v podobě iPhonu 15 (brzy iPhonu 16) a Samsungu Galaxy S24 je na tom v tomto směru podobně bídně, takže pokud vybíráte jen v rámci této trojice, asi to překousnete.

Google Pixel 9
Google Pixel 9

Bezdrátové nabíjení se nemuselo obtěžovat

Google vybavil Pixel 9 také bezdrátovým nabíjením, jenže je to úplně stejná písnička. Pokud máte nabíjecí stojánek Pixel Stand (neoficiální cestou u nás stojí 2,5 tisíce korun), budete si „užívat“ bezdrátové nabíjení s výkonem 15 W. No a pokud ho nemáte a budete k bezdrátovému nabíjení používat jinou nabíječku, dostanete se na pouhopouhých 12 W.

Takže ano, bezdrátové nabíjení je přítomno, ale je tu jen aby tu bylo a Google se vlastně ani nemusel moc obtěžovat. Výkon 15 i 12 W jsou vhodné tak možná pro pomalé nabíjení přes noc nebo k udržování v případě, kdy telefon odložíte a chcete doplnit nějaké to procento. V oblasti nabíjení je Pixel 9 zkrátka dost slabý a Google má do budoucna rozhodně co zlepšovat.

Zdroj: autorský text
Obrázky: Jaromír Horehleď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *