- WhatsApp vylepšuje bezpečnost chatů
- Přidává do nich novou vrstvu zabezpečení
- Ta zamezí exportu a jiné manipulaci s konverzacemi
WhatsApp patří mezi nejpopulárnější chatovací platformy vůbec a Meta, která aplikaci vlastní, si ji náležitě hýčká. Neustále přináší nové funkce, rozšiřuje zabezpečení a zkrátka se stará o to, aby byla plně konkurenceschopná. Nyní do aplikace dorazila nová vrstva zabezpečení, která zamezí manipulaci s chaty.
Obsah článku
WhatsApp ctí soukromí uživatelů
Faktem je, že Meta neponechává v otázce bezpečnosti a soukromí ve WhatsAppu nic náhodě. Aplikace je plná různých bezpečnostních prvků, nad kterými samozřejmě ční koncové šifrování, díky kterému můžou konverzace číst, poslouchat, nebo sdílet jen odesílatel a příjemce.
Za zmínku pak stojí i možnost uzamčení chatů, což znamená, že nejsou na hlavní straně viditelné a dostanete se do nich jen po ověření biometrie. Důležitým prvkem soukromí je pak také automatické mazání zpráv a tyto prvky nyní doplňuje další vrstva zabezpečení.

Co se stane v chatu, zůstane v chatu
Nová bezpečnostní vrstva se jmenuje „pokročilá ochrana soukromí v chatu“ a po aktivaci vám umožní zamezit ostatním účastníkům manipulovat s chaty. To znamená, že konverzace nepůjdou exportovat a zakázáno bude i automatické stahování médií, či využívání zpráv funkcemi AI.
Zkrátka co se v konverzaci odehraje, to v ní i zůstane. Tato bezpečnostní vrstva je k dispozici pro tradiční i skupinové chaty a ideální bude právě do skupin, kde třeba neznáte všechny účastníky úplně dokonale, ale i tak v této konverzaci probíráte nějaké více citlivé téma (zdraví, finance apod.).
Dostupnost a aktivace
Nová bezpečnostní funkce by měla do WhatsAppu dorazit s další aktualizací, takže již brzy a dostupná bude i pro české uživatele. Aktivujete ji tak, že kliknete na jméno chatu a poté na „pokročilá ochrana soukromí v chatu“. Jedná se o první verzi této vrstvy a Meta ji plánuje dále rozvíjet tak, aby nabízela v budoucnu ještě více funkcí.
Zdroj: PhoneArena, WhatsApp blog
Zdroj obrázků: se svolením Meta, Sara Kurfeß / Unsplash