- ChatGPT je synonymem pro AI chatbota
- Díky němu odstartovalo aktuální AI šílenství
- OpenAI do něj nově integroval praktickou novinku
Když se řekne umělá inteligence, drtivá většina uživatelů si vybaví OpenAI a jejich počin ChatGPT, to je prostě fakt. Tento rozšířený AI chatbot stál u počátku šílenství okolo umělé inteligence a i dnes, více než dva roky po svém oficiálním spuštění, udává trendy. Firma OpenAI tuto platformu nově rozšířila o zajímavý a praktický prvek.
Obsah článku
Je Google v ohrožení?
Slyšeli jste někdy o SearchGPT? Možná ne a ono se není vlastně ani čemu divit. Jedná se o rozšíření chatbota ChatGPT o schopnost vyhledávat na webu, tedy něco jako Google. Tato funkce byla původně představena již v říjnu, nicméně jen a pouze pro uživatele placené verze. To se ale nyní mění a vyhledávání na webu přes ChatGPT přichází i do bezplatného modelu.
Nedejte se ale napálit pocitem, že by se snad jednalo o alternativu ve stylu Googlu či Seznamu. To ani omylem, i když vyhledávání na webu přes SearchGPT má rozhodně něco do sebe. Pokud používáte ChatGPT na denní bázi, rozhodně ho vyzkoušejte, protože svými funkcemi určitě může zaujmout a výsledky také rozhodně nemá špatné.
Jak SearchGPT funguje?
Zatímco když něco vyhledáváte přes Google či Seznam, po zadání požadavku se dočkáte výpisu odkazů na stránky, kde najdete svůj objekt hledání. Když něco hledáte přes SearchGPT, dočkáte se přímé odpovědi s detaily týkajících se hledaného objektu. Zcela ideální je přes tohoto AI chatbota hledat konkrétní objekty, jako jsou třeba restaurace, obchody a podobné věci.
Chcete příklad? Když přes toto vyhledávání zkusíte najít například knihkupectví v konkrétním městě, ChatGPT vám dá krátkou odpověď, zda se v tomto místě vůbec něco takového nachází a poté vám zobrazí mapu s objekty zájmu na ní vyznačenými. Ve spodní části mapy se nachází seznam těchto míst s informacemi o otevírací době, linkem na web i popiskem místa.
Přihlaste se a hledejte dle libosti
Přímo z výsledků vyhledávání se pak můžete jedním kliknutím dostat do navigace přes Mapy Google, což je určitě příjemná funkce. Posledním segmentem ve vyhledávání je oblast, ve které se zobrazují ikonky zdrojů, ze kterých ChatGPT při vyhledávání čerpal. Když ji rozkliknete, vpravo se vám zobrazí odkazy na stránky podobně, jako kdybyste hledali například přes Seznam či Google.
Jinak abyste mohli využít vyhledávání SearchGPT, musíte být přihlášeni do ChatGPT, což je zcela logické. Není ale třeba zakládat zcela nový účet, do tohoto AI chatbota můžete vstoupit i přes Google, Apple či Microsoft účet. Po přihlášení klikněte na malý piktogram zeměkoule v textovém poli a můžete se pustit do vyhledávání.
Zdroj: autorský text, OpenAI
Obrázky: se svolením OpenAI, ChatGPT