- HomePod je neprávem trochu přehlížený produkt
- Přitom to není jenom reproduktor, ale poměrně sofistikované zařízení
Obsah článku
HomePod jako zbytečnost?
U nás doma to začalo jednoduše. HomePod mini se objevil dva roky nazpět pod stromečkem, byl to dárek. Ano, měl jsem radost, ale na druhou stranu jsem úplně nevěděl, co s ním budu dělat. Hudbu poslouchám spíš přes sluchátka, takže jsem s jeho aktivací i pár dnů otálel. Nicméně, nakonec na to došlo, položil jsem reproduktor na stůl a pustil přes něj hudbu. Super! Hraje to docela hezky, fajn věc, ale zůstanu u sluchátek.
Handsfree
Takto uplynulo pár dnů a po Vánocích mi volal kamarád. Jenže, krom telefonu začal blikat a vyzvánět i reproduktor. Zkusmo jsem tedy klepnul na horní plochu a hovořil směrem k němu. Fungovalo to bezvadně, dokonce jsem mohl i trochu chodit kolem stolu a s kamarádem mluvit. Od té doby, pokud to není vyloženě soukromý hovor, v klidu telefonuji i právě přes můj HomePod mini.
Na pohádky pro děti
V rámci domu samozřejmě fungujeme na Wi-Fi, a to kompletně. Náklady na vybudování sítě ve starém kamenném domě jsou dost vysoké, takže i stolní počítače připojujeme k mesh síti. Funguje to bezvadně a velmi dobře v ní operuje i HomePod mini. Po přemístění do dětského pokoje zvládá přehrávat pohádky nikoliv přes Bluetooth, ale přes Wi-Fi. Je to obří výhoda, protože mohu být klidně na zahradě nebo v garáži, v telefonu mám puštěnou pohádku a hraje dětem na druhé straně domu v pokojíčku.
Domácí centrum
Pokud máte chytrou domácnost a chcete přes protokol Apple HomeKit využívat všechny její vymoženosti, potřebujete nějaké Apple zařízení, které bude jejím centrem. Je dobré, když je to něco, co je neustále doma, protože pokud je centrum chytré domácnosti třeba iPhone, se kterým odejdete pryč, přestane vše fungovat, protože už nebudete na stejné Wi-Fi třeba s chytrými žárovkami. U nás je centrum HomePod mini, u kterého mám jistotu, že vždy bude doma a pokud nevypadne elektřina, bude i neustále zapnutý.
Zdroj: autorský text, intego
Obrázky: se svolením Apple